Dydžių informacija

Kaip išsirinkti tinkamą batų dydį?
 
Nors avalynė sužymėta dydžiais, tačiau kartais tenka pirkti didesnis ar mažesnius batus. Tai priklauso nuo batų firmos, modelio ir net metų laiko. Taip pat svarbu stebėti savo kūno pokyčius – nerekomenduojame rinktis batų po ilgų pasikvaikščiojimų ar esant kojų patinimui. 
 
Perkant internetu lengviausias būdas tinkamai išsirinkti avalynę – pažiūrėti, koks dydis užrašytas ant jūsų avimų batų. Vis dėlto, jei turite tik europietiško matavimo standartais pažymėtą avalynę, geriausias būdas išmatuoti savo pėdos ilgį patiems ir pagal pateiktą lentelę nustatyti savo dydį.
 

 
Vagabond firmos avalynė gali būti apie pusę dydžio mažesnė. Lorenzo, Unix, Wawa, Tamaris, Otre firmų batai dažniausiai atitinka realų dydį. Svarbiausia orientuotis pagal modelius. Batus, kurių nosytės smailėjančios, reikėtų rinktis didesnius, nes tokia avalynė dažnai būna šiek tiek mažesnė. Atvirkščiai yra su batais, kurių priekis ilgesnis nei įprastai. Ne retai tokie būna klasikiniai batų modeliai.
 
Dažnai pėdos dydis būna tarpinis, todėl tai kelia sunkumų išsirinkti tinkamiausią dydį. Pavyzdžiui, 38 dydis dažnai būna per mažas, o 39 dydis jau per didelis. Tokiu atveju lengva išsirinkti avalynę iš Caprice ir Ara firmų asortimento, nes dydžiai yra pusiniai, taigi galima rasti tiek 38 ir 39 dydžius, tiek reikiamą 38,5 dydį.  
 
Moteriškų batų dydžiai 
 

 
Vyriškų batų dydžiai
 

 
Jeigu batai žieminiai, patartina rinktis didesnį dydį, nes suspausta koja greičiau šąla. Jei pakanka laisvumo, galima apsimauti storesnes kojines ar į batą įsidėti šiltą, natūralios vilnos vidpadį. Vasariniai bateliai turėtų atitikti Jūsų pėdos dydį. Tačiau jei jie truputį laisvesni, patariame naudoti Boston Heel Grips odinius užkulnius, kurie truputį pamažina batelio dydį ir neleidžia užkulniui smukinėti. Tokiu atveju padeda ir Boston Shooz Shoocomf Heelgrips silikoniniai užkulniai. įsidėjus į batą odinį ar šiltesnį vidpadį, bato dydis sumažėja apie pusę dydžio.
 
Jei nusipirkote kiek per ankštus batus, naudokite batų pratempiklį Boston Leather Strecher. Jis tinka ne tik odinei, bet ir tekstilinei avalynei. Juo išpurškti batai greitai išsitemps ir prisitaikys prie jūsų pėdos.
Visos šios priemonės padeda reguliuoti bato dydį, tačiau yra vizualiai nematomos ir suteikia dar daugiau komforto. Jeigu turite daugiau klausimų, visada galite kreiptis el. paštu info@danija.lt.
[

Užpildykite visus privalomus laukus. Prašome įvesti teisingą el. pašto adresą