Verstos odos batų priežiūra

Neverta dvejoti perkant verstos odos (zomšinius) batus. Taip, tokiems batams reikia skirti daugiau dėmesio, tačiau dabar netrūksta nei informacijos, nei priemonių kaip tai padaryti tinkamai.

1. Svarbiausia batus apsaugoti nuo drėgmės. Čia didžiausias pagalbininkas – impregnantas. Verstos odos batams geriausiai tinka Boston impregnantas Raingard Allover. Jis apsaugo batus ne tik nuo drėgmės, bet ir nuo dėmių. Nepamirškite impregnantą pukšti tik ant sausų batų!

2. Kitas zomšinių batų priežiūros žingsnis – plaukelių šiaušimas. Galima vadovautis liaudies patarimais ir naudoti sukietėjusios duonos gabalėlį, kuriuo reikia trinti batų paviršių tol, kol pasieksite norimą rezultatą. Bet kad niekas nepagalvotų, jog džiovinate duoną lesinti paukščiukams, galite naudoti specialų Boston šepetėlį. Jis turi šiaušimui skirtą pusę su metaliniais šereliais bei švelnesnę, skirtą valymo priemonėms įtrinti. Dantytas kraštas skirtas sunkiai prieinamoms vietoms valyti. Turint šį šepetėlį zomšinių batų priežiūra tampa daug paprastesnė ir patogesnė. 

3. Jei norite atgaivinti zomšinės avalynės spalvą, naudokite specialiai verstai odai skirtus purškiamus ar tepamus Boston spalvos gaiviklius. Tamsiems batams naudokite juodą arba rudą gaiviklį, o išskirtinių, šviesių spalvų avalynei tiks bespalvis gaiviklis. 

Šie patarimai taip pat tinka ir nubuko batų priežiūrai. Tik nereikia jų šiaušti metaliniais šereliais, nes nubuko oda yra labai minkšta ir švelni, todėl svarbu jos nesubraižyti.

 

[

Užpildykite visus privalomus laukus. Prašome įvesti teisingą el. pašto adresą